Colliers logoColliers

Informace o trhu

Globální realitní trh by se měl stabilizovat

Třetí výroční studie Global Investor Outlook společnosti Colliers zkoumá očekávaný vývoj na trzích s komerčními nemovitostmi: náladu investorů, zájem o aktiva různého typu, příležitosti i různé strategie pro rok 2023. Závěry vycházejí z řady hloubkových rozhovorů s našimi odborníky na kapitálové trhy a z průzkumu mezi více než 750 investory po celém světě.

Změní metaverse trh s nemovitostmi?

Nastupující technologie metaverse, tedy síť 3D virtuálních světů navázaná na fyzický svět prostřednictvím rozšířené či smíšené reality, otvírá řadu příležitostí i firmám podnikajícím v sektoru nemovitostí. Očekává se, že metaverse bude v roce 2030 v určité podobě používat až 5 miliard lidí. Vlastníci nemovitostí, kteří přijmou virtuální svět, mohou tímto způsobem získat nové zdroje příjmů. Naopak těm, kteří se rozhodnou novou technologii ignorovat, potenciálně hrozí snížení hodnoty jejich nemovitostí.

Prémiová prodejna světové módy pod taktovkou Colliers

V centru Prahy v ulici u Prašné brány otevřel prodejce předních světových módních značek Vermont Holding novou prémiovou prodejnu Vermont Store. Projekt vznikl pod taktovkou společnosti Colliers a vyniká velkorysou výměrou 435 m2 a interiérem navrženým slavným italským architektonickým studiem

Prague's High Street Market Report

The retail landscape in Prague is divided in three major shopping areas:
1. Na Prikope Street - Premium & Mass Market brands
2. Parizska street - Luxury destination
3. Wenceslas Square - Mass Market brands & Services